CalMaZin

cal300Vápník, hořčík a zinek patří k základním minerálním látkám, které jsou nezbytné pro život každého organismu. Jsou běžnou součástí potravin ve variabilním množství a v různé chemické formě. Vyvážená strava zajišťuje pro člověka za běžných okolností uspokojivý příjem jednotlivých minerálů. Během života se však každý dostává do situací, kdy ani ideální výživa není schopna v dostatečné míře pokrýt požadavky organismu. Hrozí pak jejich nedostatek s možným poškozením tkání nebo významným zhoršením jejich regeneračních schopností. Pro tyto situace je tedy vhodné zajistit dodávku všech tří životně důležitých minerálů ve formě tablet CalMaZin, v nichž jsou obsaženy ve vyvážením množství a v chemické podobě umožňující jejich maximální využitelnost a dostupnost při optimálním vstřebání v zažívacím ústrojí.

Vápník (Calcium) je základní stavební součástí kostí a zubů, podporuje funkci nervových přenosů, funkci trávicích enzymů, energetický metabolismus a činnost svalů, přispívá k normální srážlivosti krve. Zvýšení potřeby lze pozorovat v dětství v období růstu, v rekonvalescenci po úrazech a nemocích, při zvýšené zátěži, v těhotenství, při kojení, ve stáří.

Hořčík (Magnesium) základní biogenní prvek účastnící se řady enzymatických dějů, např. přispívá k normální syntéze bílkovin. Podporuje energetický metabolismus, snižuje míru únavy a vyčerpání, příznivě ovlivňuje nervový i svalový systém a psychickou činnost. Jeho nedostatečný příjem působí předrážděnost nebo naopak apatii, únavnost, ospalost a nezájem.

Zinek (Zincum) stopový prvek nutný pro řadu enzymatických funkcí. Je antioxidantem s ochranným vlivem na buňku při působení volných radikálů v důsledku kyslíkového stresu. Podporuje normální funkci imunitního systému, přispívá k normální plodnosti a reprodukci a k metabolismu mastných kyselin. Příznivě působí na udržování normálního stavu zraku, kostí, vlasů, nehtů a pokožky a normálního metabolismu vitaminu A. Spotřeba významně vzrůstá zejména v rekonvalescenci po těžkých popáleninách a úrazech.

Dávkování:
2 tablety denně

Upozornění:
Zvýšené opatrnosti je třeba při těžších poruchách funkce ledvin, při ledvinových kamenech, možnost užívání v těhotenství a při kojení konzultujte se svým lékařem.

JML Calmazin | 60+5 tablet

Hodnocení: Nehodnoceno
JML Calmazin 60+5 tablet. Nový minerálový přípravek obsahující kombinaci vápníku, hořčíku a zinku. Poměr jednotlivých...
Vaše cena (s DPH)78 Kč
Doporučená prodejní cena87 Kč

JML Calmazin | 30+2 tablet

Hodnocení: Nehodnoceno
JML Calmazin | 30+2 tablet. Nový minerálový přípravek obsahující kombinaci vápníku, hořčíku a zinku. Poměr jednotlivých...
Vaše cena (s DPH)48 Kč
Doporučená prodejní cena53 Kč

JML Calmazin | 100+8 tablet

Hodnocení: Nehodnoceno
JML Calmazin | 100+8 tablet. Nový minerálový přípravek obsahující kombinaci vápníku, hořčíku a zinku. Poměr...
Vaše cena (s DPH)114 Kč
Doporučená prodejní cena127 Kč